Przemysław Okoń. Autor treści edukacyjnych. Lider zespołu.

Przemysław Okoń

Przemka poznałam, kiedy dołączył do naszej grupy na Facebooku: Działalność Nierejestrowana-Szeftoja.pl. On na moją stronę trafił prawdopodobnie przez Szkołę Bloga od Mirka Burnejko. Przemek zajmuje się ułatwianiem dostępu do wiedzy i upraszczaniem przekazu z książek dla ludzi, którzy chcą się szybko rozwijać, ale nie mają na to zbyt dużo czasu.


Olga: Cześć. Na początek opowiedz, na czym polega Twój biznes oraz w jakiej formie go prowadzisz?

Przemek: Jestem wielkim fanem zdobywania i wdrażania nowej wiedzy. Edukacja transformuje przeciętnego człowieka w wybitnego eksperta, skutecznego przedsiębiorcę, kogokolwiek, kim chce zostać. Pozwala zrozumieć, jak działa świat i wykorzystać istniejącą od lat wiedzę do budowania lepszych relacji, zarabiania większych pieniędzy i podnoszenia jakości życia.
Prowadzę newsletter CzytajSzybciej.pl o książkach z zakresu rozwoju osobistego. Czytelnik co tydzień dostaje praktycznego maila z opracowaniem jednej książki z najskuteczniejszymi poradami do natychmiastowego zastosowania w tematach motywacji, produktywności,  nawyków, relacji, pewności siebie, stanu umysłu, zdrowia mentalnego, medytacji i przywództwa. 52 książki z podstawowym opracowaniem w wersji bezpłatnej. W wersji PREMIUM 55 książek z listą najcenniejszych porad do wdrożenia z każdej książki. Prostota porad na poziomie instrukcji z Ikei w formie klasycznego maila lub zgrabnego PDF.

Olga: Skąd w ogóle pomysł na własną działalność? Co Cię skłoniło do podjęcia tej decyzji?

Przemek: Uwielbiam książki i to one pomogły mi uciec od przeciętności bez większych perspektyw. Spędzam z nimi mnóstwo czasu każdego dnia, robię notatki, wyciągam i wdrażam najcenniejsze lekcje. Postanowiłem się tym podzielić z ludźmi także chcącymi czegoś więcej niż rutynowa przeciętność.
Ponad połowa Polek i Polaków nie przeczyta w tym roku żadnej książki z różnych powodów. Jednym z nich jest natłok obowiązków, bieżączka i absolutny brak czasu. Daję im możliwość przejścia przez rozwojowe książki 100 razy szybciej. Średnio 100 stron z książki zamieniam w jedną stronę opracowania na CzytajSzybciej.pl. Wyobraź sobie czytanie 500 stron książki w 5 minut.

Olga: Chciałabym tak potrafić 😎 Czy rozpoczęcie działalności nierejestrowanej było dla Ciebie trudne? Jakie były Twoje początki?

Przemek: Cierpię z powodu uczulenia na biurokrację. Najchętniej zajmuję się kluczowymi elementami biznesu, a nie uciążliwą papierologią. Zrozumienie od zera (na szczęście prostych) zasad prowadzenia działalności nierejestrowanej i założenie ewidencji przychodów i kosztów było najtrudniejsze. To trochę jak konieczność połknięcia wielkiej pękatej tabletki antybiotyku. Wiesz, że przez chwile będzie okropnie, ale później już górki i tylko lepiej.

Olga: Co sprawia lub sprawiało Ci trudność w prowadzeniu działalności nierejestrowanej?

Przemek: Księgowość 📊. To jest ostatnia rzecz, którą chciałbym robić. Próby zrozumienia ustawy o VAT są dla mnie jak klęczenie na cuchnącym grochu. Z drugiej strony nauczenie się wystawiania faktur nie jest trudne i po czasie przynosi satysfakcję. To specyficzna pamiątka i dowód na to, że Twój pomysł działa i są na niego chętni.

Olga: Jakie masz rady dla osób chcących wystartować ze swoim pomysłem?

Przemek: Rozmawianie z klientem przed przygotowaniem produktu jest o wiele lepsze, niż włożenie setek godzin pracy w „wydaje mi się”, którego nikt nie kupi.
Każdy pomysł weryfikuj ze swoim klientem. Nie zaczynaj realizacji bez upewnienia się, że pomysł ma sens. Nie pytaj o opinię na grupach na Facebooku. Nie pytaj znajomych. Rozmawiaj bezpośrednio z idealnym klientem. Precyzyjnie określ grupę docelową. Poznaj wiek, płeć, wzrost, upodobania, status rodzinny, zainteresowania, hobby, plan dnia, lub jego brak i przede wszystkim miejsca, w których przebywają. Dotrzyj do nich, poznaj ich palące problemy i rozwiąż je przy pomocy swoich produktów.


Więcej o Przemku znajdziesz na jego stronie wizytówce.
Sprawdź bezpośrednio czym zajmuje się Przemysław Okoń na poniższych stronach:
CzytajSzybciej.pl – czytaj książki rozwojowe 100-200x szybciej
NarzedziaLidera.pl – trening mentalny i narzędzia do pracy z Twoim Zespołem
SferaLidera.pl – blog o drodze do Lidera Zaangażowanego Zespołu

Dodaj komentarz