Wirująca Niteczka – Justyna Wąż. Artykuły dla niemowląt i dzieci.

wirująca niteczka

Justynę znajdziecie na Facebooku oraz Instagramie pod nazwą Wirująca Niteczka, gdzie sprzedaje produkty dla dzieci: m.in. kołdry obciążeniowe, woreczki sensoryczne, zestawy pościeli do wózków i łóżeczek. 

Olga: Cześć. Na początek powiedź coś o sobie. Czym się zajmujesz?

Justyna: Cześć. Zajmuje się szyciem wyprawek dla dzieci – od tego się zaczęło. Również szyję kołderki oraz poduszki obciążeniowe i zabawki sensoryczne.

Olga: W jakiej formie prowadzisz swój biznes? I jak długo?

Justyna: Biznes prowadzę w formie działalności nierejestrowanej od 9 miesięcy.

Olga: Skąd w ogóle pomysł na własną działalność? Co Cię skłoniło do podjęcia tej decyzji?

Justyna: Zależało mi na pogodzeniu pracy, pasji oraz opieki nad dziećmi. Praca na własny rachunek bardzo mi w tym pomaga, gdyż mogę sama zarządzać swoim czasem.

Olga: Czy rozpoczęcie działalności nierejestrowanej było dla Ciebie trudne? Jakie były Twoje początki?

Justyna: Samo prowadzenie działalności nierejestrowanej nie jest trudne i od początku było dla mnie w pełni zrozumiałe. Najtrudniejsze okazało się wejście w rynek i znalezienie swoich klientów wśród dużej konkurencji.

Olga: Co sprawia Ci trudność w prowadzeniu działalności nierejestrowanej?

Justyna: Nic😂. Najtrudniejsza jest kontrola, aby nie przekroczyć limitu przychodu. Na początku myślałam, że ten limit jest nie do osiągnięcia, ale bardzo szybko okazało się, że wręcz przeciwnie.

Olga: Czy oprócz działalności nierejestrowanej pracujesz na etacie?

Justyna: Nie, nie pracuje na etacie. Z zawodu jestem księgowa i jestem związana z firmą umową, lecz obecnie przebywam na urlopie wychowawczym.

Olga: Jesteś mamą. Kiedy rozpoczęłaś prowadzenie swojego własnego biznesu, na jakim etapie macierzyństwa byłaś? Czy dzieci były dla Ciebie przeszkodą, czy wręcz przeciwnie motywacją?

Justyna: Mam dwie córeczki. Jak podjęłam decyzję o własnej działalności starsza miała 5 lat, a młodsza roczek. Zdecydowanie dzieci były dla mnie motywacją. Chciałam mieć więcej czasu dla rodziny, odbierać je wcześnie z przedszkola. Niestety pracując na etacie jest dużo ciężej pogodzić czas dla rodziny z pracą. Jest bardzo dużo plusów pracując w domu. Jednak nie jest to też takie proste, gdy dzieci są w domu.

Olga: Jakie rady masz dla osób chcących wystartować ze swoim pomysłem?

Justyna: Nie czekajcie na właściwy moment. Jeśli macie wizję, pomysł na siebie i rozwój swojej pasji po prostu to zróbcie. Nawet jeśli miałoby się okazać, że się nie udało to zdobędziecie już doświadczenie na przyszłość.

Szukasz wyprawki? A może prezentu dla dziecka?
Zajrzyj do Justyny – Wirująca Niteczka

Facebook
Instagram

Dodaj komentarz