Nowa Wymowa Natalia Wylenżek – gabinet logopedyczny

Nowa Mowa Natalia Wylenżek

Natalię poznałam na naszej grupie na Facebooku: Szeftoja.pl  – działalność nierejestrowana. Zwróciła moją uwagę, bo jest logopedą. Sama mam dziecko, które uczestniczy w terapii logopedycznej, więc temat jest mi bliski.  

Olga: Cześć. Na początek powiedź coś o sobie. Czym się zajmujesz?

Natalia: Cześć. Jestem nauczycielem w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Po pracy realizuje swoją pasję i miłość. Prowadzę gabinet logopedyczny -> Nowa Wymowa Natalia Wylenżek, zajmuję się diagnozą i terapią logopedyczną dzieci z różnymi zaburzeniami mowy.

Olga: W jakiej formie prowadzisz swój biznes? I jak długo?

Natalia: Swoją działalność rozpoczęłam w kwietniu ubiegłego roku korzystając z działalności nierejestrowanej.

Olga: Skąd w ogóle pomysł na własną działalność? Co Cię skłoniło do podjęcia tej decyzji?

Natalia: Swoją drogę zawodową zaczynałam pracując w poradni w Tychach, później w Świętochłowicach. Pewnego dnia po prostu pomyślałam, że skoro mam wiedzę i umiejętności to dlaczego mam nie zacząć działać na własny rachunek, bez podziału zarobku z szefem. Zauważyłam na Facebooku wpis o działalności  nierejestrowej, zaczęłam czytać i drążyć, co to jest i jak działa. Stwierdziłam, że jest to idealny początek drogi, żeby sprawdzić, czy:
– po pierwsze dam sobie radę jak swój własny szef,
– po drugie czy taki gabinet sprawdzi się na rynku, na którym jest konkurencja.
Dodatkowo zależało mi na tym, by móc pogodzić to z pracą na etacie, nie ryzykując przy tym utraty źródła stałego dochodu.

Olga: Czy rozpoczęcie działalności nierejestrowanej było dla Ciebie trudne? Jakie były Twoje początki?

Natalia: Rozpoczęcie działalności nierejestrowanej nie było trudne. Gdy już przejrzałam chyba cały internet, postanowiłam zacząć działać. Początkowo świadczyłam usługi mobilnie, po półtora miesiąca udało mi się wynająć gabinet. I tak prosperuję cały czas.

Olga: Co sprawia Ci trudność w prowadzeniu działalności nierejestrowanej?

Natalia: Właściwie chyba nic, najważniejsze to pilnować przychodu, by nie przekroczył kwoty. Stworzyłam swój druk ewidencji, w którym wpisuję przychody i koszty. Na początku lutego przygotowałam bezpłatny webinar na Facebooku dla logopedów, którzy również byli zainteresowani rozpoczęciem takiej działalności. Słuchaczy poprowadziłam krok po kroku, by nie musieli tak jak ja, przeszukiwać mnóstwo różnych stron w odpowiedzi na swoje pytania.

Olga: Jesteś mamą. Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z własnym gabinetem, na jakim etapie macierzyństwa? Czy dziecko było dla Ciebie przeszkodą, czy wręcz przeciwnie motywacją?

Natalia: Tak jestem mamą, gdy rozpoczęłam działalność nierejestrowaną przebywałam na urlopie uzupełniającym– syn miał wtedy skończone 2 lata. Dla mnie był to idealny moment, mogłam na spokojnie skupić się na wystartowaniu z działalnością. Duże wsparcie otrzymałam również ze strony męża, który pomagał mi w wielu kwestiach związanych z samym gabinetem, ale też i opieką nad dzieckiem. Każdą pomoc terapeutyczną, którą kupuję lub wykonuję mogę też przetestować na swoim synu- wiem wtedy, czy moim pacjentom się spodoba, czy sprawdzi się do ćwiczeń, które wykonujemy w gabinecie.

Olga: Jakie rady masz dla osób chcących wystartować ze swoim pomysłem?

Natalia: Przede wszystkim  nie bać się. Jeżeli chcesz zacząć działać, zrób to, nie rozmyślając za wiele. Działalność nierejestrowana często jest określana, jako „firma na próbę” i dokładnie tak trzeba to na początku potraktować. A gdy już zaczniesz działać, zobaczysz ile radości i satysfakcji Ci to wszystko przyniesie.

Nowa Wymowa Gabinet logopedyczny znajdziesz tutaj 👇
Nowa Wymowa
Facebook

Dodaj komentarz