Myśl o sobie prowadząc działalność nierejestrowaną

działalność nierejestrowana to biznes

Jeszcze nie tak dawno, przedsiębiorcy w Polsce i na świecie borykali się z trudnościami związanymi z covid, potem z wojną na Ukrainie. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, a my często mamy “cały czas pod górkę”.

Czy możemy temu jakoś przeciwdziałać?
Czy możemy zabezpieczyć nasz biznes “na przyszłość”.

Sytuacji na świecie nie zmienimy, ale warto zadbać o siebie i “swój ogródek” – swój biznes.

Prowadząc działalność nierejestrowaną musisz myśleć jak “rasowy” przedsiębiorca.
Działalność nierejestrowana otwierasz aby zarobić. Zarabiając, odkładasz lub inwestujesz.

Zawsze z tyłu głowy trzeba mieć alternatywę. Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie, czy masz biznes.

Pomyśl o sobie
 1. Zabezpieczaj swoją przyszłość
  Prowadząc działalność gospodarczą/ nierejestrowaną (chociaż ta teza jest aktualna w każdej dziedzinie życia) powinnyśmy zabezpieczać się na przyszłość i tworzyć tzw. chmurę finansową. Dużo osób sugeruje, aby była to kwota wystarczająca na 6m-cy życia bez przychodu.
  Życie jest mocno nieprzewidywalne i nigdy nie wiesz, kiedy twoja sytuacja finansowa ulegnie zmianie. Posiadane oszczędności pozwolą Ci przetrwać przez jakiś czas oraz zaoszczędzą dodatkowego stresu. Duże więcej na ten temat pisze Michał Szafrański na blogu https://jakoszczedzacpieniadze.pl/
 2. Bądź elastyczna/y
  Domeną działalności gospodarczej jest to, że powinna ona reagować na popyt. Kiedy Twoja działalność nie prosperuje zbyt dobrze, szukaj nowego pomysłu. Dopasować ją do istniejącego rynku.
  Zauważ, ile obecnie biznesów przeniosło się do Internetu.
 3. Inwestuj
  Zarobione pieniądze warto przeznaczyć na tzw. przychód pasywny. Dzięki temu będziesz nadal zarabiać oraz będziesz mieć spokojną głowę myśląc o swojej przyszłości. Znam wiele osób, które np. inwestują w nieruchomości. W obecnej sytuacji pomimo spadku obrotu z działalności gospodarczej pozwala im to osiągać dodatkowy przychód.
 4. Rozwijaj się
  Prowadząc własny biznes nie poprzestawaj na tym, co udało Ci się osiągnąć. Poszerzaj swoje horyzonty, tak aby twoja firma się rozwijała.
  Postaw sobie cel, np. prowadząc działalność nierejestrowaną twoim celem może być osiągniecie takiego dochodu, który pozwoli Ci na prowadzenie działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *